Mladá Boleslav hostí druhý turnaj CGAT 2012

11.05.2012

199 hráčů se přihlásilo do 2. turnaje CGAT, který se hraje od 11. do 13. května v Mladé Boleslavi.
Do hry bude vpuštěno "jen" 96 mužů a 48 žen. V Mladé Boleslavi budou chybět oba vítězové 1. turnaje CGAT na Kunětické Hoře Jiří Korda a Karolína Vlčková. Šance se otevírá pro další - mezi muži pro Ondřeje Liesera z GC Kunětická Hora s hendikepem +3,4! a Šimona Zacha (GC Erpet Praha - na snímku) s HCP +2,2, mezi ženami třeba pro zkušenou Petru Kvídovou (Royal GC Mariánské Lázně) s HCP +1,1.

Na hřišti Sand Martin's Holes v Mladé Boleslavi nenastoupí ani třetí z "Kuňky" David Procházka, naopak obě zbylé medailistky z úvodního podniku Czech Golf Amateur Tour 2012 Adéla Cejnarová (GC Erpet Praha a HCP +0,5) a Marie Luňáčková (GC Austerlitz a HCP 0) budou opět při tom.

Hraje se tříkolově, po dvou kolech následuje cut a do finálové rundy postoupí pouze nejlepších 42 mužů a 21 žen plus všichni "ties". Ředitelem turnaje je Aleš Libecajt, rozhodčími pak Michael Jon a Jiří Machka.

Turnaje se kromě už ostřílených amatérů zúčastní také dvě naděje českého golfu, kadeti Vojtěch Mitterwald a Kristýna Tregnerová, kteří si účast v Mladé Boleslavi zajistili vítězstvím na úvodní akci letošní Národní Golfové Tour Mládeže. Ta se konala o úvodním květnovém víkendu na Mnichu.

"Dlouho jsem se chtěl na amatérku dostat a teď se mi to podařilo. Doufám, že se mi bude v Mladé Boleslavi dařit stejně, jako na Mnichu," přál si těsně po svém vítězství Mitterwald. Ve velkém očekávání je i Tregnerová: "Jsem na ten turnaj hodně zvědavá. A určitě bych chtěla projít cutem."